Alternatywa dla olejku amla. Jak dbać o włosy i skórę głowy?

Posted in Uncategorized By admin

Amla inaczej nazywana jest agrestem indyjskim. Ma niezwykłe właściwości, dzięki czemu wykorzystywana jest w kosmetyce i ludowej medycynie, ajurwedzie. Większość kobiet amlę stosuje w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Czy jej działanie spodoba się i tobie? A może znasz olejki, które z powodzeniem zastąpią amlę? Sprawdź sama.

Olejek amla dla włosów

Olejek pozyskiwany z owoców amli powszechnie stosuje się podczas kuracji skóry głowy i włosów. Znajdziemy go w indyjskich kosmetykach marki Dabur Vatika, które mają charakterystyczny kolor i zapach. Aromat tych produktów nie każdej z nas może się spodobać. Dlatego olejki amla zazwyczaj perfumowane są innymi olejkami lub substancjami zapachowymi. Jak działają te preparaty? Zwykle stosuje się je bezpośrednio na skórę głowy lub do wygładzenia i nabłyszczenia pasemek. Amla zwalcza łupież, łagodzi podrażnienia, hamuje wypadanie włosów i opóźnia procesy starzeniowe skóry głowy. Pasemkom zapewnia elastyczność, blask i miękkość. Jak stosuje się olejek amla? Na godzinę przed myciem kosmetyk nakłada się na skalp i włosy, a po upływie tego czasu dokładnie się zmywa. Dla lepszych efektów produkt stosuj dwa lub trzy razy w tygodniu.

Olejki, które zastąpią amlę – sprawdź koniecznie

Jeżeli nie przepadasz za egzotycznym zapachem indyjskich ziół i zielonkawym kolorem olejku amla, to możesz wypróbować inne olejki o takim samym, a nawet lepszym działaniu. O jakie olejki chodzi?

1. Olejek rycynowy. Znają go chyba wszyscy. Olejek rycynowy aplikuje się zarówno na skórę głowy, jak i na włosy. Jego najważniejsze zadanie to wzmacnianie cebulek włosowych i pasemek. Tym samym hamuje wypadanie włosów oraz sprawia, że te rosną grubsze i dłuższe. Olejek rycynowy przyspiesza porost włosów, zagęszcza fryzurę i przeciwdziała łysieniu. Aby uzyskać zadowalające efekty kuracji preparat należy wmasować w skórę głowy. Podczas tej czynności dodatkowo pobudzasz krążenie krwi, a sobie dostarczasz chwili relaksu.

2. Olejek arganowy. Nazywany płynnym złotem Maroka. Przez wiele kobiet uznawany za najlepszy preparat przeznaczony do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Olejek arganowy kondycjonuje i upiększa pasemka. Dzięki niemu stają się bardziej błyszczące i miękkie w dotyku. Jednak najważniejszym zadaniem olejku arganowego jest działanie antyoksydacyjne, czyli zwalczanie wolnych rodników. Te substancje negatywnie wpływają na organizm człowieka, powodując szybsze starzenie się skóry głowy, a także wypadanie włosów. To przez wolne rodniki pasemka stają się osłabione i podatne na uszkodzenia. Olejek arganowy za względu na zawartość witaminy E skutecznie redukuje wolne rodniki, wzmacnia włosy, zapobiega przedwczesnemu wypadaniu i siwieniu.

3. Olejek sosnowy. Ten olejek także może być stosowany zamiast olejku amla. Dlaczego? Olejek sosnowy wykazuje działanie lecznicze i pielęgnacyjne. Łagodzi podrażnienia skóry głowy spowodowane stosowaniem niewłaściwych produktów lub częstym farbowaniem i rozjaśnianiem włosów. Poza tym, działa antybakteryjnie, redukując mikroorganizmy odpowiedzialne za powstawanie łupieżu lub inne schorzenia skóry głowy. Olejek sosnowy reguluje pracę gruczołów łojowych i zmniejsza wydzielanie sebum.

4. Olejek z awokado. Upiększa włosy i odżywia skórę głowy. Zapewnia pasemkom naturalny połysk, wygładza elektryzujące się włosy, dyscyplinuje kosmyki i ułatwia modelowanie. Może być stosowany jako produkt wykańczający fryzurę, dodający jej pięknego blasku i przeciwdziałający blaknięciu koloru włosów. Skórze głowy dostarcza wielu witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych.

Olejowanie włosów – top kosmetyki

Olejki roślinne takie jak awokado, arganowy, sosnowy i rycynowy znajdziesz w wielu kosmetykach pielęgnacyjnych, które można stosować i na włosy, i na skórę głowy. Które z produktów okażą się dla ciebie najlepsze?

Olejek do włosów niskoporowatych Nanoil

olejek do włosów nanoil niskoporowate low porosityDla kogo jest ten olejek? Nanoil polecany jest dla wszystkich tych, którzy mają włosy tłuste u nasady lecz suche na końcach. Mogą korzystać z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przeznaczony jest także do włosów pozbawionych objętości, trudnych do zmoczenia i wysuszenia.

Jak działa olejek do włosów niskoporowatych Nanoil? Kosmetyk podkreśla kolor pasemek, wydobywa z nich naturalny połysk oraz zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się. Szczotkowanie i modelowanie włosów po zastosowaniu Nanoil będzie łatwiejsze. Co więcej, produkt polepszy kondycję pasemek, odżywi mieszki włosowe i poprawi objętość fryzury. Naturalne olejki zawarte w Nanoil (np. sosnowy, rycynowy, arganowy) dostarczają włosom i skórze głowy wielu cennych witamin i kwasów tłuszczowych.

Stosowanie. Nanoil nakładaj na suche lub mokre włosy, na całą ich długość lub na końcówki. Możesz używać go również z innymi produktami pielęgnacyjnymi. Olejek wykorzystaj też do odżywienia cebulek włosowych i skóry głowy. Nanoil stosuj po każdym myciu głowy lub kilka razy w ciągu dnia.

Olejek do włosów wysokoporowatych Nanoil

olejek do włosów Nanoil wysokoporowate high porosityDla kogo jest ten olejek? Nanoil przeznaczony jest do pielęgnacji włosów bardzo zniszczonych, przesuszonych i matowych. Jeżeli często prostujesz, farbujesz lub suszysz pasemka, to ten produkt również ci się przyda. Dzięki niemu twoje pasemka znów odzyskają blask, a także zdrowy i piękny wygląd.

Jakie właściwości ma olejek do włosów wysokoporowatych Nanoil? Dzięki zawartości olejku z awokado kosmetyk dba o naturalny blask, gładkość i miękkość pasemek. Pozostałe olejki wpływają na regenerację, wzmocnienie i odżywienie włosów. Podczas kuracji Nanoil twoje kosmyki staną się mniej podatne na uszkodzenia, będzie je łatwiej ułożyć, a szkodliwe czynniki zewnętrzne nie pogorszą ich kondycji.

Stosowanie. Nanoil aplikuje się przed lub po myciu głowy. Możesz nakładać go tylko na końce pasemek lub na całą długość. Olejek stosuj jako samodzielny produkt lub jako kosmetyk, który udoskonali działanie maseczek i odżywek. Najlepsze jest to, że Nanoil mogą używać panowie do pielęgnacji brody.

Więcej o produktach Nanoil znajdziesz na stronie internetowej: nanoil.pl

Odżywka do włosów Garnier Ultra Doux

Dla kogo jest ta odżywka? Garnier Ultra Doux polecany jest Garnier Ultra Douxwszystkim osobom ze zniszczonymi i suchymi włosami. Z pewnością przyda się też tym dziewczynom, które często używają suszarki lub prostownicy i lubią farbować włosy. Masło karite i olejek z awokado przywrócą twoim pasemkom piękny wygląd.

Jak działa odżywka do włosów Garnier Ultra Doux? Kosmetyk zapewnia pasemkom i skórze głowy nawilżenie i odżywienie. Dzięki niemu włosy stają się miękkie w dotyku, gładkie oraz łatwe do szczotkowania i modelowania. Bardzo dobrze produkt sprawdzi się jako dodatek do olejków i maseczek. Odżywka Garnier Ultra Doux ma przyjemny i słodki zapach, który na długo uperfumuje twoje włosy.

Stosowanie. Najlepsze efekty osiągniesz wtedy, kiedy odżywkę Garnier Ultra Doux pozostawisz na włosach na około 30 minut. Pamiętaj, aby nieco więcej kosmetyku nałożyć na końce pasemek. Po upływie wyznaczonego czasu głowę dokładnie umyj, a włosy wysusz.

Wygładzający fluid Amargan Advanced Styler

Dla kogo jest ten fluid? Amargan Advanced Styler polecanyAmargan hair therapy jest dla osób, których włosy są trudne do ułożenia i niezdyscyplinowane, a do tego puszą i elektryzują się. Dzięki zawartości olejku arganowego twoje pasemka będą gładsze i pełne blasku.

Jak działa wygładzający fluid do włosów Amargan Advanced Styler? Olejek arganowy zawarty w kosmetyku zwalcza wolne rodniki, zapobiega wypadaniu włosów oraz przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry głowy. Drugim składnikiem fluidu jest keratyna. Substancja ta regeneruje osłabione pasemka i odbudowuje wewnętrzną strukturę włosów. Co więcej Fluid Amargan Advanced Styler zapobiega puszeniu się włosów, wygładza spuszone pasemka i dyscyplinuje kosmyki. Może okazać się pomocny podczas modelowania fryzury.

Stosowanie. Fluid Amargan Advanced Styler nakłada się na wilgotne włosy. Aby kosmetyk dokładnie pokrył wszystkie pasemka, rozczesz je grzebieniem. Następnie możesz wysuszyć włosy i ułożyć je tak, jak robiłaś to zazwyczaj.