Czym jest olejek do włosów amla?

Posted in Uncategorized By admin

Olejki do włosów są bardzo popularnymi produktami pielęgnacyjnymi. Są tak chętnie stosowane ze względu na niesamowite efekty i natychmiastowe działanie. Pomagają w walce z chorobami skóry głowy i poprawiają kondycję włosów. A najlepsze jest to, że wpływają korzystnie na cerę i skórę całego ciała. Oczywiście działanie olejków do włosów uzależnione jest od tego, jakie składniki zawierają i w jaki sposób przeprowadzamy kurację. Ostatnio bardzo popularnym i chwalonym przez wiele kobiet kosmetykiem pielęgnacyjnym jest olejek do włosów z owoców amla. Czym się charakteryzuje, jak działa i co zawiera ten specyfik?

Olejek do włosów amla wytwarzany jest na bazie zielonych owoców pochodzących z drzewa rosnącego w Azji. Wykorzystywany jest w medycynie naturalnej (ajuwerudzie) i kosmetyce (do pielęgnacji i farbowania włosów). Owoce amla zawierają antyoksydanty – substancje zwalczające wolne rodniki i opóźniające procesy starzenia, wzmacniającą i uodporniającą witaminę C oraz białko, węglowodany, błonnik, sole mineralne i żelazo. Ponadto roślinka stosowana jest jako dodatek do henny i indygo, które wykorzystuje się do farbowania włosów.

Olejek do włosów amla polecany jest do kondycjonowania, regenerowania i odżywiania włosów. Stosowany regularnie poprawia stan pasemek, wzmacnia cebulki włosowe i ma dobroczynne działanie na skórę głowy. Dzięki niemu włosy są wygładzone, błyszczące i sprężyste. Olejek do włosów amla przyspiesza wzrost włosów na długość i grubość, regeneruje rozdwojone końcówki i nawilża przesuszone pasemka. Co ciekawe, produkt poprawia skręt włosów, dlatego może być stosowany do modelowania fryzury i utrwalania loków. Kosmetyk zapobiega wypadaniu i przedwczesnemu siwieniu włosów. Wykazuje również działanie przyciemniające pasemka naturalnie jasne lub ufarbowane na jasne kolory. Ponadto olejek do włosów amla wpływa korzystnie na skórę głowy. Posiada działanie antybakteryjne, oczyszczające i ściągające. Z tego powodu będzie pomocny w walce z łupieżem i nieprawidłową pracą gruczołów łojowych. Dodatkowo zabezpiecza przed działaniem promieniowania słonecznego i innych szkodliwych substancji pochodzących ze środowiska zewnętrznego.

Jak należy stosować olejek do włosów amla? Możemy używać go tak często, jak tylko tego potrzebujemy. Dla uzyskania zadowalających efektów powinno się go aplikować dwa lub trzy razy w tygodniu. Nakłada się go na około godzinę przed myciem głowy lub jako dodatek do szamponów i maseczek. Kurację połączyć można z masażem skóry głowy. Dzięki niemu poprawimy cyrkulację krwi w komórkach naskórka i wzmocnimy cebulki włosowe. Odżywka z ekstraktem z amli pomoże w walce z suchą i swędzącą skórą głowy albo z rozdwojonymi końcówkami.