Jak przyciemnić włosy olejkiem z Amli?

Posted in Uncategorized By admin

Kobiety na potęgę rozjaśniają włosy poddając się zabiegom chemicznym lub stosując naturalne metody dodania włosom jasnych refleksów. Jednak równie często to blondynki pragną, żeby ich włosy nabrały nieco ciemniejszego koloru. W tym przypadku zazwyczaj koloryzujemy włosy, jednak w grę wchodzi również wiele naturalnych metod. Coraz częściej stawiamy na sposoby, które nie zniszczą naszych włosów, a wśród nich króluje rycyna lub indyjski olejek Amla.

Oryginalny indyjski olejek do włosów Amla to produkt oznaczony, jako środek kosmetyczny do stosowania na ciemne włosy. Ma to swoje podstawy, ponieważ Amla działa podobnie jak rącznik pospolity – oprócz świetnych właściwości przyspieszających porost włosów, także może przyciemniać pasma. Dla jednych to niezbyt potrzebny efekt uboczny, ale są też tacy, którzy cenią w olejku z Amli najbardziej to, że świetnie sprawdza się do przyciemniania włosów.

Wiele kobiet przyznaje, że indyjski olejek Amla kupiły nie ze względu na jego dobre właściwości pielęgnacyjne, przeciwstarzeniowe lub lecznicze. Kluczowe, że świetnie przyciemnia włosy. Pomysłów na zastosowanie olejku Amla do przyciemniania jest wiele, a najpopularniejsze jest stosowanie go do standardowego olejowania włosów – na sucho, na mokro lub w misce. Najlepsze efekty można jednak uzyskać nakładając olej na mokre lub suche włosy, ale na kilka godzin przed myciem. Pozostawiając tak długo Amlę na włosach dajemy szansę na wniknięcie składników odżywczych z olejku we włosy, a więc efekt przyciemnienia jest wówczas dużo wyraźniejszy. Poza tym olejek z Amli należy spłukiwać z włosów, ponieważ pozostawiony może je przetłuszczać, a jego intensywny zapach nie każdemu przypadnie do gustu.

Opisane wyżej metody zakładają, że przyciemniamy włosy indyjskim olejkiem z owoców agrestu indyjskiego, ale to nie jedyny środek na bazie Amli, który działa w ten sposób. Równie dobrze sprawdzi się macerat z Amli zrobiony własnoręcznie. Może wykorzystać do tego celu świeże lub suszone owoce Amli i moczyć je przez kilka tygodni w ulubionym olejku bazowym np. słonecznikowym. Bardzo popularna (i najłatwiej dostępna) w Europie jest Amla w proszku, z której możemy wykonać olejową maskę do włosów. Sproszkowaną Amlę mieszamy wówczas z dowolnym olejem i nakładamy bezpośrednio na włosy.