Macerat z Amli – zrób sobie maskę na porost włosów

Posted in Uncategorized By admin

Wiele kobiet bezskutecznie walczy o piękne i długie włosy. W dobie sięgania wyłącznie po naturalne produkty i kosmetyki organicznie ciężko jest znaleźć niechemiczny produkt, który zapewni spektakularne efekty. Mawia się, że na porost włosów najlepszym rozwiązaniem jest olej rycynowy, niektóre osoby mogą jednak nie tolerować go zbyt dobrze. Co wtedy? Z pomocą może przyjść olej Amla, czyli olej z owoców agrestu indyjskiego (Emblica Officinalis).

Olej Amla to bardzo popularna na bliskim wschodzie roślina, którą z powodzeniem stosuje się w kosmetyce. Czemu Hinduski zawierzają pielęgnację swoich włosów wyłącznie mocno eterycznym olejom roślinnym? Prawdopodobnie z tego względu, że pielęgnacyjne receptury na bazie roślin takich jak Amla są im przekazywane z pokolenia na pokolenie, a więc znają dobroczynne właściwości tych produktów już od dziecka. Amla to silnie odmładzająca roślina bogata w witaminę C, minerały i aminokwasy.

Jak z pomocą Amli zadbać o porost włosów? Olej z Amli to świetny zamiennik oleju rycynowego, a więc można go stosować w czystej postaci jako olejek na porost włosów. Nakładany bezpośrednio na skórę głowy pobudzi cebulki do efektywnej pracy, a rezultaty będą zauważalne po pierwszych dniach stosowania. Olej z owoców Amli z powodzeniem można wzbogacić o właściwości innego olejku roślinnego tworząc olejowy macerat z Amli. Taka maska na włosy zapewni nie tylko doskonałe właściwości odżywcze, ale również pozwoli na wniknięcie ekstraktów z Amli we włosy, co będzie skutkowało przyspieszonym wzrostem włosów.

Jak wykonać macerat z Amli (zwanej też Amalaką) w oleju słonecznikowym bogatym w niezbędne włosom kwasy tłuszczowe omega-9? Macerat to nic innego, jak olej roślinny wzbogacony o ekstrakty z (tym razem) owoców. Olej bazowy, czyli olej słonecznikowy powinien posłużyć jako substancja, w której moczone będą owoce agrestu indyjskiego. Zalany w ten sposób owoc Amli powinien w olejowej formule leżeć przynajmniej przez kilka tygodni, aby wszystkie niezbędne składniki odżywcze agrestu zostały zaabsorbowane przez bazowy olej.

Tak przygotowany macerat z Amli sprawdzi się świetnie jako odżywka do włosów. Tak przygotowaną olejową maskę można nakładać na włosy w celu zapobiegania typowym problemom z włosami m.in. wypadaniu i osłabieniu. Olej Amla wzmacnia cebulki włosów, stymuluje wzrost kosmyków, a dodatkowym efektem jest pogłębienie naturalnego koloru włosów.